Suplement diety

Sanomit Dr. Enzmann

Wysokiej czystości koenzym Q10 uzyskany dzięki metodzie chromatografii cieczowej.

-10,00 zł
229,00 złz VAT
219,00 zł z VAT

30 ml

Najwyższej jakości Sanomit Dr. Enzmann

Koenzym Q10

ze względu na swoje bardzo duże rozdrobnienie krople preparatu szybko wchłaniają się przez błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

Wysokiej czystości koenzym Q10 (ubichinon) uzyskany dzięki metodzie chromatografii cieczowej, zamknięty w ultra drobnych cząstkach płynnych.

Produkcja energii

Koenzym Q10 jest absolutnie niezbędny w procesie produkcji energii przez organizm. Jedynie w przypadku 10% całkowitej produkcji energii w organizmie obecność Q10 nie jest wymagana.

Najczystszy ubichinon

  • Wysokiej czystości koenzym Q10 (ubichinon) uzyskany dzięki metodzie chromatografii cieczowej, zamknięty w ultra drobnych cząstkach płynnych, które bardzo szybko mogą się wchłaniać przez błonę śluzową jamy ustnej.
  • Ze względu na swoje bardzo duże rozdrobnienie krople preparatu szybko wchłaniają się przez błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Idealny do pokrycia niedoborów Q10 w organizmie.
  • Koenzym Q10 nazywany jest także ubichinonem. Znajduje się on we wszystkich komórkach w ciele człowieka i bierze udział przede wszystkim w procesach związanych z wytwarzaniem energii w komórkach.
  • Ubichinon to organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, występujący w mitochondriach komórek człowieka. Odpowiada za przenoszenie elektronów w łańcuchu oddechowym.

Produkt najwyższej jakości firmy MSE Pharmzeutika GmbH Dr. Franz Enzmann

 Wyprodukowany w Niemczech

Nie zawiera glutenu, laktozy, ani składników modyfikowanych genetycznie.

Wyprodukowany w Niemczech przez: 
MSE Pharmzeutika GmbH
Dr. Franz Enzmann. 

Może być spożywany przez wegetarian i wegan.
-

Zawiera wysokiej jakości substancje naturalne.
-
-

Porcja produktu do spożycia w ciągu dnia zawiera:

Składniki 12 kropli %RWS1)
Ubichinon 30 mg

1)%RWS - Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2 000 kcal)

Składniki: woda, alkohol etylowy, stabilizator: gliceryna, ubichinon (koenzym Q10), stabilizator: lecytyna sojowa, regulator kwasowości: cytrynian sodu. 

Kraj pochodzenia:
Niemcy

Indeks: 
E-20440

Sposób użycia:

Stosować 12 kropel dziennie (30 mg Q10 podzielone w ciągu dnia) rozpuścić na języku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Przechowywanie:

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Chronić przed światłem i wilgocią.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Pamiętaj że:

Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytuty (zamienniki) zróżnicowanej diety.

Czytaj więcej

Sanomit Q10 to zaawansowany technologicznie preparat w postaci kropli. W odróżnieniu od innych suplementów zawierających koenzym Q10, Sanomit wchłania się bardzo szybko i zapewnia doskonałą biodostępność aktywnego składnika. Jakie funkcje spełnia koenzym Q10? Bierze on udziału w procesie wytwarzania energii, więc odgrywa kluczową rolę we właściwej pracy m.in. mięśni, a szczególnie serca. Związek ten przyspiesza regenerację komórek i chroni je przed działaniem wolnych rodników.1 Dzięki tym właściwościom przyczynia się do opóźniania procesów starzenia się organizmu i bywa określany mianem „eliksiru młodości”.2 Jest on substancją naturalnie produkowaną przez organizm i znajdującą się w membranach mitochondriów komórkowych, których zadaniem jest pozyskiwanie energii. W przypadku osób młodych ilość wytwarzanego koenzymu Q10 jest wystarczającą, jednak już po trzydziestym roku życia spada zdolność organizmu do produkcji tego związku. Należy wtedy zadbać o dostarczanie właściwych jego ilości, np. stosując dobrej jakości suplement diety. 

Źródła

  1. 1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0925443995000283?via%3Dihub
  2. 2. https://www.doz.pl/czytelnia/a721-Koenzym_Q10_-_nowe_odkrycie_kosmetyki