Suplement diety

Amino Kolagen

Najwyższej jakości hydrolizowane aminokwasy kolagenowe plus L-karnityna i witamina B6.

85,90 zł z VAT

10 ampułek (250 ml)

Najwyższej jakości aminokwasy kolagenowe

Aminokwasy kolagenowe

Najwyższej jakości hydrolizowane aminokwasy kolagenowe w połączeniu z L- karnityną i witaminą B6 w formie praktycznych ampułek do picia. Produkt szczególnie zalecany dla osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym lub umysłowym (w tym sportowców).

Witamina B6

Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Dodatkowo pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Wygodna suplementacja

Preparat ma owocowy smak, postać dość gęstego płynu, umieszczony jest w ampułkach, co pozwala na zabranie go wszędzie ze sobą i wygodną suplementację o każdej porze dnia.

Mądra i odpowiedzialna suplementacja

Jakość produktu, prawidłowy proces produkcyjny oraz odpowiednia kompozycja stanowi o skuteczności zastosowanego preparatu. Preparaty firmy Life Light charakteryzują się wysoką jakością i dużą przyswajalnością biologiczną.

Nasz profesjonalizm i zaangażowanie naukowe

 • Preparaty firmy Life Light opracowywane są od 1993 roku zgodnie z założeniami medycyny ortomolekularnej, zawierają szereg witamin i mikroelementów istotnych w podtrzymywaniu prawidłowego funkcjonowania procesów przemiany materii, a także wspierających układ odpornościowy organizmu i metabolizm komórkowy.

 • Firma Life Light jest liderem w opracowywaniu innowacyjnych receptur preparatów na rynku niemieckojęzycznym. Skład jakościowy i ilościowy preparatów Life Light został tak dobrany, aby w optymalny sposób zapewnić ich przyswajalność przez organizm.

 • Surowce, z których wytwarza się preparaty Life Light pozytywnie przeszły wszechstronne testy jakościowe, są wolne od zanieczyszczeń mikrobiologicznych i metalami ciężkimi. Wszystkie etapy produkcji preparatów marki Life Light są starannie udokumentowane w celu zapewnienia ich najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa.

Witamina B6 i białka kolagenowe

 • Białka kolagenowe (kolagen) są podstawowym składnikiem tkanki łącznej w organizmie, głównie kości i chrząstek. Występują również w tkankach skóry, żył i tętnic, a także rogówki oka. Ich profil aminokwasowy jest nietypowy ponieważ charakteryzuje się występowaniem dużej ilości glicyny i proliny.
 • Witamina B6 przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodatkowo pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

 • Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek. Dodatkowo witamina B6 pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny oraz pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny. Ponadto witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

L-karnityna wsparcie energetyczne komórek

 • L-karnityna jest naturalnie występującą w naszym organizmie substancją, która syntetyzowana jest głównie w wątrobie i nerkach z dwóch aminokwasów L-lizyny i L-metioniny. Kofaktorami tych reakcji są witaminy B6 i C, niacyna oraz żelazo.

 • L-karnityna odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym komórek, ponieważ jest niezbędna w transporcie kwasów tłuszczowych z cytozolu do mitochondriów.

 • Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe mogą być transportowane przez błony mitochondrialne tylko w formie związanej z L-karnityną, w mitochondriach ulegają procesowi beta oksydacji w wyniku którego powstaje energia komórkowa.

Produkt najwyższej jakości firmy Life Light

 Wyprodukowany w Niemczech
Suplementy diety - produkt nie zawiera glutenu - Long Life Foundation

Produkt nie zawiera glutenu, laktozy, ani składników modyfikowanych genetycznie.

Suplementy diety - tylko certyfikowane produkty - Long Life Foundation

Firma Life Light® posiada certyfikat ISO 9001:2008.
-

Suplementy diety - Dla osób, które ze względu na wiek lub stosowaną dietę nie dostarczają do organizmu wymaganych składników odżywczych - Long Life Foundation

Synergistyczne połączenie aminokwasów z L-karnityną i witaminą B6 celem właściwego uzupełnienia codziennej diety.


-

Produkt zawiera najwyższej jakości czyste substancje, wolne od zanieczyszczeń mikrobiologicznych i metalami ciężkimi.
-

Porcja produktu do spożycia w ciągu dnia zawiera:

Składniki

25 ml                                 

%RWS1)

Witamina B6

1,40 mg

100

L-karnityna

1000 mg

Hydrolizat białek kolagenowych w tym:                              

10,55 g

Glicyna

2239 mg

L-prolina

1374 mg

L-glutamina

958 mg

L-alanina

908 mg

L-arginina

772 mg

L-asparagina

568 mg

L-leucyna

280 mg

L-lizyna

348 mg

L-histydyna

85 mg

       

L-izoleucyna

119 mg

L-metionina 

76 mg

L-fenyloalanina

221 mg

L-seryna

348 mg

L-treonina

196 mg

L-tyrozyna

51 mg

L-walina

237 mg

1)%RWS - Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2 000 kcal).

Składniki: woda, hydrolizat białek kolagenowych, fruktoza, L-karnityna, kwas: kwas cytrynowy; aromat, substancja konserwująca: sorbinian potasu; substancje słodzące: acesulfam K, sacharyna, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

Kraj pochodzenia:
Niemcy

Indeks: 
A-20077 

Suplementy diety - dawkowanie - Long Life Foundation

Sposób użycia:

Stosować 1 ampułkę (25 ml) dziennie do picia przed posiłkiem, w razie potrzeby można rozcieńczyć z wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Suplementy diety - informacje o przechowywaniu - Long Life Foundation

Przechowywanie:

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Chronić przed światłem i wilgocią.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Suplementy diety - zdrowa i zbilansowana dieta - Long Life Foundation

Pamiętaj że:

Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytuty (zamienniki) zróżnicowanej diety.

Czytaj więcej

Białka kolagenowe wyróżniają się dobroczynnymi właściwościami – zapobiegają starzeniu się skóry, wspomagają regenerację włosów i paznokci. Kolagen wpływa na wytrzymałość i elastyczność komórek. Do jego zalet należy także niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych 1, 2).

Substancja ta stanowi element profilaktyki osteoporozy lub zwyrodnień stawów. Kolagen poleca się szczególnie osobom prowadzącym aktywny tryb życia – wzmacnia kości i mięśnie, nawilża torebki stawowe, a tym samym skutecznie chroni przed kontuzjami. Aminokwasy kolagenowe, wchodzące w skład białek zbudowane są z wielu pierwiastków, m.in.: węgla, tlenu, wodoru, azotu3).

Wybierając preparaty do suplementacji, warto zwrócić uwagę na ich skład. Preparaty, które składają się ze związków aminokwasów należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto skonsultować w tej sprawie z dietetykiem sportowym. Specjalista pomoże dobrać optymalne dawkowanie, co wpłynie na lepsze rezultaty treningów.

1. Kolagen – hipoalergiczny skarb, mojealergie.pl, 20 stycznia 2016.

2. https://www.researchgate.net/profile/Anna_Waszkielewicz/publication/270561701_Kolagen_-_struktura_oraz_zastosowanie_w_kosmetologii_i_medycynie_estetycznej/links/58356c4608ae004f74cbd25d/Kolagen-struktura-oraz-zastosowanie-w-kosmetologii-i-medycynie-estetycznej.pdf .

3. Biofizyka a medycyna. 5/2017. Kolagen, redakcja: Leszek Kubisz, Dorota Hojan-Jezierska, Marlena Gauza-Włodarczyk (str 33-42).

 • Opinie (1)
 • Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

  mega!

  Polecam!

  Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie