na stronie
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów

Suplementy diety na odchudzanie – które przyspieszą powrót do sylwetki idealnej?

Suplementy diety są dodatkiem w naszym całodniowym menu, który w przypadku odchudzania nie może być pozbawiony wzmacniających składników odżywczych. Wniosek z tego płynie jeden – żeby schudnąć trzeba jeść. Jakie witaminy i minerały są niezbędne w tworzeniu tkanki mięśniowej i utrzymaniu zdrowego ciała?

Największym błędem, jaki popełniamy, kiedy planujemy odchudzanie to irracjonalne odmawianie sobie wielu produktów z przekonaniem, że ograniczając ilość jedzenia będziemy tracić na wadze. Zgadza się jedno – mniejsza ilość kalorii rzeczywiście pomaga schudnąć. Natomiast jedząc kilogram ciastek zamiast kilograma jabłek nie sprawi, że waga spadnie. Ważne, aby organizm miał przede wszystkim siłę i narzędzia do tego, aby walczyć z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Tymi narzędziami są właśnie mikroelementy, których nie może zabraknąć na co dzień. Jak już ustalisz plan treningowy, przyjrzyj się swojemu menu. Sprawdź też czego może ci brakować?

Odchudzanie jeszcze nigdy nie było tak proste – sprawdź czy ten suplement diety przyniesie efekt?

Wśród suplementów diety warto wyróżnić te, które będą wspierały utratę kilogramów i te, które zadbają o stały poziom energii. W pierwszej grupie znajdą się zatem:

  • Spirulina – usprawnia metabolizm i pomaga obniżyć apetyt.
  • Chlorella – pomaga zmniejszyć wagę ciała, usuwa toksyny z organizmu oraz wspiera krążenie krwi.
  • Chlorofil – pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit, a także potęguje uczucie sytości.

Trzon drugiej grupy będą stanowić:

  • Kwasy Omega 3 – nienasycone kwasy tłuszczowe - źródło energii dwukrotnie silniejsze niż białka i węglowodany poprzez swoje właściwości budulcowe, a także rozpuszczanie i ułatwienie przyswajania wielu witamin.
  • Koenzym Q10 – obecny w każdej komórce naszego ciała i odpowiedzialny za utrzymywanie energii, przyczyniając się do atakowania patogenów w organizmie.
  • Bromelaina – wspomaga trawienie poprzez rozkład białka.
  • Kompleks witamin z grupy B – generuje energię podczas aktywności fizycznej, a także pozytywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Źródła:

  1. Katarzyna Marciniak-Łukasiak , Rola i znaczenie kwasów tłuszczowych omega-3 [w:] ŻYWNOŚĆ. Nauka. Technologia. Jakość, 2011, 6 (79), 24 – 35.
  2. Bromelaina, enzym trawienny z ananasa, http://naukadlazdrowia.pl/?p=479.
  3. Kuczyński S., Kuczyńska J., Goc A. (2001) Witaminy w kosmetykach: witamina E i koenzym Q10. Salon i Elegancja, 11, 16-17.