Najnowsze posty

Popularne posty

Kategorie

Bromelaina – jakie ma właściwości i dlaczego może poprawić Twoje zdrowie?

Bromelaina

Warzywa i owoce uznawane są za jedne z najcenniejszych składników diety. Dostarczają witamin i minerałów, antyoksydantów, ale także są źródłem enzymów. Enzymy te są związkami bardzo wrażliwymi na obróbkę termiczną, zatem jedynie spożywanie surowych warzyw i owoców dostarczy tych wartościowych związków. Jednym z najcenniejszych enzymów jest bromelaina, pozyskiwana z owoców ananasa. Nie musisz jednak codziennie spożywać ananasa, aby móc czerpać z prozdrowotnych właściwości bromelainy – wystarczy sięgnąć po dobrej jakości suplement zawierający bromelainę.

Bromelaina Life Light – suplement jakości premium

Wybierając suplement diety powinniśmy przede wszystkim sugerować się jego jakością. Wyrażana jest ona zawartością substancji czynnej, jej biodostępnością oraz dodatkiem syntetycznych substancji. W przypadku bromelainy za optymalne uznawane jest stężenie około 500 mg, co odpowiada aktywności enzymu rzędu co najmniej kilkuset GDU/ g. GDU to jednostki trawienia żelatyny. W suplemencie diety marki Life Light zawartych jest aż 1200 GDU/ g, co wskazuje na wysoki potencjał biologiczny zawartej w nim bromelainy. Preparat ten wolny jest od dodatku szkodliwych substancji, takich jak konserwanty czy inne substancje mogące podrażniać żołądek czy generować alergie. Suplement z bromaleiną wolny jest ponadto od dodatku laktozy czy glutenu i może być stosowany przez wegetarian czy wegan. Bromelaina dostępna jest w postaci łatwych do połknięcia kapsułek.

Suplement z bromelainą należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta i nie przekraczać rekomendowanej dawki. Dzienna dawka to jedna kapsułka, przyjmowana podczas posiłku i popijana obficie wodą. Brak jest przeciwwskazań do stosowania bromelainą, nie stwierdzono działań niepożądanych. Jedynie osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu powinny unikać suplementacji.

Właściwości prozdrowotne bromelainy

Bromelaina to enzym odpowiedzialny za trawienie białek. Jest to bardzo istotne dla zdrowia całego organizmu, gdyż nieprawidłowo strawione białko może generować procesy gnilne w przewodzie pokarmowym, może generować zaburzenia wchłaniania cennych składników odżywczych, a także być źródłem rozmaitych alergii. Z czasem problemy z trawieniem białek narastają – fizjologicznie może bowiem spadać produkcja soku żołądkowego, niezbędnego dla trawienia składników proteinowych.

Bromelaina wspomaga ponadto układ odpornościowy:

- działa przeciwzapalnie, hamując syntezę prostaglandyn

- wspomaga walkę z wirusami i bakteriami

- ogranicza rozwój alergii

Hamując agregację płytek krwi, bromelaina usprawnia przepływ krwi i wzmacnia w ten sposób układ krążenia. W ten sposób regularna suplementacja bromelainą może minimalizować ryzyko rozwoju zawału serca.

Nie od dziś ananas wykorzystywany jest w celu wspomagania procesów odchudzania. Takie samo zastosowanie znajduje preparat z bromelainą – usprawnia on lipolizę, ułatwiając redukcję tkanki tłuszczowej.

Kto powinien sięgnąć po suplement z bromelainą?

Preparat zawierający enzym z ananasa może być stosowany przede wszystkim przez osoby borykające się z przewlekłymi stanami zapalnymi: reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobie Leśniowskiego – Crohna, nawrotowych infekcjach dróg oddechowych lub stanach zapalnych dróg moczowych. Bromelaina może także łagodzić objawy chorób autoimmunologicznych. Suplement ten mogą także zażywać osoby odchudzające się, a także uprawiające sport. Wtedy bromelaina obniża ryzyko powstania kontuzji stawów i mięśni, a także przyspiesza wchłanianie się siniaków i krwiaków.

U pacjentów po operacjach bromelaina może przyspieszać gojenie ran oraz łagodzić ból. Po preparat mogą także sięgać osoby dotknięte schorzeniami układu sercowo – naczyniowego: miażdżycą, zakrzepicą, chorobą wieńcową.

Artykuł przygotowany przez: 

ARTUR TOPOLSKI (SPECJALISTA ŻYWIENIA)

www.arturtopolski.pl

Polecany produkt

Jeśli zainteresował Cię ten temat koniecznie sprawdź nasze produkty:

Kup Bromelaina (60 kapsułek)Kup Para-Release ekstrakt z brokułu (60 kapsułek)Kup Kurkuma plus (60 kapsułek)
BromelainaPara-ReleaseKurkuma plus
60 kapsułek60 kapsułek60 kapsułek